Kişisel Gelişimin İslam Yorumuyla Anlatımı

Kişisel Gelişimin İslam Yorumuyla Anlatımı

Kişisel Gelişim Okurların Günümüzde En Tercih Ettiği Edebi Türlerden Biri…

Siz de bu konuda okuyor ve farklı yazarların bambaşka açılardan bakarak yazılmış düşüncelerinde yolculuk etmek istiyorsanız, bugün size Zihinsel Şifa adlı kitabın yazarı Dr. Muhammed Bozdağ’dan bahsetmek istiyoruz.

Dr. Muhammed Bozdağ Trabzon-Akçaabat doğumlu Türk bir yazar. Eğitimini Kamu Yönetimi Bölümü’nde yapmış ODTÜ’de… Türkiye ve yabancı ülkelerde “Hızlı ve etkili öğrenme” – “Güzel ve etkili iletişim” konusunda pek çok seminer vermiş.

İlk kitabını 1999 yılında yazdığı “Düşün ve Başar”. Bu kitap aynı zamanda yazarın kişisel gelişim serisi kitaplarının da başlangıcını oluşturuyor. Daha sonra “Ruhsal Zeka” – “İstemenin Esrarı” – “Sonsuzluk Yolculuğu” -“Sevgi Zekası” – “Zihinsel Şifa” adlı kitapları geliyor.

Ben bu serinin ilk kitabı olan “Düşün ve Başar” ile 2000 yılında bir kitap fuarında tanıştım. Fuarda stand görevlisi arkadaş, kişisel gelişim kitaplarını incelediğimi görünce, ” bu kitabı da okumanızı tavsiye ederim” diyerek uzatmıştı bu kitabı bana. Sonraki günlerde ise aldığım bir kucak kitap arasında, bu kitaba sıranın gelmesi birkaç ayı buldu. Okumaya başladığımda ise beni oldukça şaşırttı, aynı konu içeriğiyle yazılmış diğer kitaplara oranla daha net ve akıcı bir üslup kullanmıştı yazar. Beni en çok şaşırtan ise İslam yönünden olaya bakış ve anlatış şekliydi. Hepimizin bildiği üzere İslam’da kadere inanmak vardır. Oysa yazar kitabında “Düşün ve Başar” diyordu. Yani geleceğinizi kendi çabanızla planlayabileceğinizi anlatıyordu ve bunu yaparken çok açıklayıcı ve yalın bir dil kullanıyordu. Kitap bir çırpıda bitti tabi… Serinin diğer kitapları da yıllar içinde alınıp okundu aynı hızla.

Siz okurlara tavsiyem, eğer sizde bu tarz kitaplardan hoşlanıyorsanız, yazarın duru anlatımıyla yazdığı bu kitaplara bir göz atmanızdır…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?